خبر ها

همه آنچه در نخستین روز رزمایش ولایت ۹۷ گذشت

همه آنچه در نخستین روز رزمایش ولایت ۹۷ گذشت
این پست را ارزیابی کنید

همه آنچه در نخستین روز رزمایش ولایت ۹۷ گذشت / از شلیک سامانه موشکی «سوم خرداد» تا رونمایی از سامانه توپخانه‌ای «سراج»/هواپیما‌های نیروی هوایی در نقش نیروی متخاصم

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، رزمایش پدافند هوایی ولایت ۹۷، از صبح روز گذشته(۱۴ آبان)با اعلام رمز «یا خاتم الانبیاء(ص)» توسط امیر دریادار «حبیب‌الله سیاری» رئیس هئیت مدیره این رزمایش، در بخش‌های وسیعی از شمال، مرکز و غرب کشور و در مساحتی به وسعت تقریبی نیم میلیون کیلومتر مربع آغاز شد.

همه آنچه در نخستین روز رزمایش ولایت ۹۷ گذشت

در این رزمایش دو روزه که با محوریت قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء(ص) ودر قالب شبکه یکپارچه پدافندهوایی کشور در حال برگزاری است، نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، یکان‌های پروازی نیروی هوایی ارتش و شبکه دیده‌بانی بصری و اپتیکی نیز مشارکت دارند.

در روز اول این رزمایش، سامانه‌های دفاع هوایی بومی و ایرانی سپاه و ارتش به صورت تلفیقی و ترکیبی به اجرای مأموریت پرداختند.

رونمایی از سامانه توپخانه‌ای سراج
در یکی از مراحل روز اول رزمایش، سامانه توپخانه‌ای پدافندهوایی «سراج» توانست پهپاد‌های متخاصم را در آسمان محل برگزاری رزمایش مورد اصابت قرار دهد.

همه آنچه در نخستین روز رزمایش ولایت ۹۷ گذشت

سامانه توپخانه‌ای سراج که برای اولین بار در این رزمایش رونمایی شد، یک توپ ۳۵ میلیمتری است که توپ و گلوله آن بهینه شده و این سامانه علاوه بر استفاده از رادار، از یک سامانه جدید اپتیکی نیز بهره می‌برد. سامانه توپخانه‌ای سراج میتواندانواع اهداف ازجمله ریزپرنده‌ها راکشف و مورد اصابت قرار دهد.

همه آنچه در نخستین روز رزمایش ولایت ۹۷ گذشت

سرعت عمل بالای کاربران جوان سامانه‌های مختلف از جمله سراج، از جمله موارد قابل توجه در این بخش از رزمایش بود.

شلیک سامانه موشکی سوم خرداد
در بخش دیگر روز اول رزمایش «ولایت ۹۷»سامانه موشکی سوم خرداد نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با شلیک موشک توانست پرنده متخاصم در آسمان محل رزمایش را مورد اصابت قرار دهد. سامانه موشکی سوم خرداد که اردیبهشت ماه سال۹۳ در جریان بازدید رهبر معظم انقلاب از نمایشگاه هوافضای سپاه رونمایی شد، می‌تواند اهداف را در فواصل حدود۵۰ کبلومتری منهدم کند. این سامانه امکان رهگیری چهار هدف و شلیک همزمان هشت موشک را دارد.

همه آنچه در نخستین روز رزمایش ولایت ۹۷ گذشت

هواپیما‌های نیروی هوایی در نقش نیروی متخاصم
در جریان این رزمایش در بخش آزمایش سرد، هواپیما‌های نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در نقش نیروی متخاصم حاضر شده و سامانه‌های راداری و موشکی نیز با انجام کشف و رهگیری بر روی آن‌هاقفل راداری واقدام تاکتیکی کردند.همچنین هواپیما‌های طرح پدافندی نیروی هوایی ارتش و سپاه با به پرواز در آمدن از پایگاه‌های مختلف انجام عملیات رهگیری و پدافند هواپایه را تمرین کردند.

همه آنچه در نخستین روز رزمایش ولایت ۹۷ گذشت

بکارگیری سامانه موشکی «تلاش»
در جریان اولین روز رزمایش مشترک پدافند هوایی ولایت۹۷، سامانه موشکی تلاش با شلیک سه فروند موشک صیاد،اهداف هوایی را در فواصل مختلف مورد اصابت قرار داد.سامانه موشکی تلاش یکی از جدیدترین سامانه‌های پدافندی قرارگاه خاتم الانبیاء(ص) است که می‌تواند اهداف را در ارتفاع متوسط و بلند مورد اصابت قرار دهد.

همه آنچه در نخستین روز رزمایش ولایت ۹۷ گذشت

این سامانه موشکی در این رزمایش با شلیک سه فروند موشک صیاد،۳ هدف هوایی را مورد اصابت قرار داد.سامانه موشکی تلاش که در این رزمایش به کار گرفته شد،با تلفیق با رادار ایرانی افق، حاصل طراحی و ساخت صنایع دفاعی ایران است.

همه آنچه در نخستین روز رزمایش ولایت ۹۷ گذشت

در همین راستا «امیر دریادار دوم سید محمود موسوی» سخنگوی رزمایش مشترک پدافندهوایی ولایت۹۷ گفت:سامانه‌های موشکی تلاش، پرنده‌هایی که در قالب نیروی دشمن قصد نفوذ به منطقه رزمایش داشتند را مورد هدف قرار دادند و به یاری خداوند اجازه نداند هیچ پرنده‌ای وارد منطقه شده و این محدوده را به سلامت ترک کنند.

مطالب پیشنهادی

[newsbox style=”nb5″ display=”category” cat=”88″ number_of_posts=”2″]
برچسب ها
نمایش بیشتر
♥admin

♥admin

باسلام خدمت شمادوست عزیز امیدوارم اوقات خوشی رابا مطالبی که در اختیار شما گزاشته ایم داشته باشید. منتظر نظر های گرمتون هستیم ویا اگر سوالی داشتین گزینه تماس با ما دربالا را بزنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن