مذهبی

دعاها و نیایش برای رفع افسردگی

دعاها و نیایش برای رفع افسردگی

امروزه در جامعه ما شاهد موارد بسیار افسردگی در بین مردم هستیم که یک اختلال روانی شایع در همه سنین است و برهمه جنبه های زندگی افراد تاثیر دارد.

عواملی مانند ژنتیکی، عاطفی، روحی،اجتماعی و… بر ایجاد و تشدید افسردگی تاثیر دارد. دعا و نیایش میتواند یکی از راه های درمان باشد.

دعاها و نیایش برای رفع افسردگی

در منابع اسلامی علت عمده افسردگی افراط در خواسته ها, دوری از معنویات و دین و تاثیر گناه است.

افرادی که از خدا دور می شوند و اورا فراموش می کنند زمینه برا اختلال روانی ایجاد میکنند که موجب افسردگی و یا تشدید آن می شود برای درمان و پیشگیری افسردگی بزرگان دین بر شناخت درست افراد از خود و هستی تاکید کرده اند.

شعاع کاظمی تاکید دارد افراد با شناخت خدا و دعا و نیایش و فهمیدن معنی و هدف دعا و امید واری به کمک خدا در شرایط سخت باعث درمان افسردگی و پیش گیری از آن می شود.

دعاها و نیایش برای رفع افسردگیدعا و نیایش موجب ارتقا سلامت عاطفی و ایجاد هدف بزرگ میشود.و باعث ایجاد امید در شما می شود.

بودن در میان افراد که اعتقادات قوی دارند موجب بهبود روابط اجتماعی افراد می شود و معنویت در دین به انسان در مواجه شدن به سختی ها کمک می کند.

مطالب پیشنهادی

[newsbox display=”category” cat=”92″ number_of_posts=”2″]

برچسب ها
♥admin

♥admin

باسلام خدمت شمادوست عزیز امیدوارم اوقات خوشی رابا مطالبی که در اختیار شما گزاشته ایم داشته باشید. منتظر نظر های گرمتون هستیم ویا اگر سوالی داشتین گزینه تماس با ما دربالا را بزنید

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن