مذهبی

صحیفه سجادیه + دانلود

صحیفه سجادیه + دانلود

زندگی حضرت امام زین العابدین (ع) با عبادت و مطالعه درباره فقه و اجرای دستورهای شرع مقدس گذشت .صحیفه سجادیه اثر معروف حضرت امام زین العابدین(ع) شامل شصت دعاست. ازجمله ادعیه ایشان مربوط به شبهای ماه رمضان در صحیفه سجادیه به تفسیر آمده است.

قسمتی از دعای امام سجاد(ع) چنین است:

«پروردگارا من با معصیت خویش قصد مخالفت با تو را نداشتم و هنگامیکه به معصیت پرداختم از آن رو نبود که بو تو شک داشتم یا تنبیه تو را دست کم می گرفتم و یا از مجازات معترض بودم ولی نفس من فریفته شدو در این گناه پوشانی تو یاریم کردی و حال چه کسی از عذاب تو نجاتم میبخشد و اگر تو بندت را از من بگسلی به کدام بند و ریسمان آویزم.»

«پروردگارا و سرورا تو را به عزت و جلالت سوگند می دهم که اگر مرا به گناهان و کوتاهی من موًاخذه کنی , دست به دامان عفو تو می شوم …»

«خداوندا، اگر مرا به آتش فرو فرستی با این کار دشمنت شاد میگردد و اگر به بهشتم اندازی پیامبرت شاد میگردد و من به خدا سوگند میدانم که شادی پیامبرت نزد تو از شادی دشمنت عزیرتر است. پروردگارا بصیرتی در دین خود و فهمی در حکم خود و تفقهی در علم خود عطایم فرما و پرهیزگاری نصیبم گردان تا با آن از معصیت دور باشم…»

[clear]

دانلود صحیفه سجادیه…

[clear]

همچنین ببینید

[newsbox style=”nb3″ display=”category” cat=”88″ number_of_posts=”2″]

برچسب ها
♥admin

♥admin

باسلام خدمت شمادوست عزیز امیدوارم اوقات خوشی رابا مطالبی که در اختیار شما گزاشته ایم داشته باشید. منتظر نظر های گرمتون هستیم ویا اگر سوالی داشتین گزینه تماس با ما دربالا را بزنید

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن