ورزشی

نکات مهم و مفید ورزشی

[clear]

نکات مهم و مفید ورزشی

نکات مهم و مفید ورزشی

آیا میدانستید تمرین کردن دائم یک نوع فعالیت ورزشی می تواند موجب عادی شدن آن برای بدن باشد و در کالری سوزی و کاهش وزن شما تاثیرات منفی بگذارد برای رسیدن به این امر بهتر است از برخی نکات مهم و مفید ورزشی کمک بگیرید

ورزش کردن برای بدن شما بسیار مفید است وساز وکار ماهیچه‌های شما را افزایش می‌دهد. اما بر اساس گزارش Current Biology،ورزش کردن می‌تواند باعث شود شما کالری کمتری هم بسوزانید.

در این تحقیق قعالیت فیزیکی ۳۰۰مرد و زن و کالری که روزانه می‌سوزانند، مورد بررسی قرار گرفت. در این تحقیق مشخص شد افرادی که فعالیت بدنی آن‌ها نرمال است، ۲۰۰برابر بیشتر از افرادی که فعالیت بدنی کمی دارند، کالری می‌سوزانند. اما سوختن کالری افرادی که فعالیت بدنی بالایی دارند فرق چندانی با افراد نرمال ندارد.

اگر شما جزو افرادی هستید که ساعت‌ها با تردمیل و دوچرخه ورزش می‌کند، پس شاید خبر چندان جالبی برای شما نباشد.

بر اساس این نحقیقات مشخص شده است زمانی که بدن به ورزش‌ها و تمرینات بدنی عادت بکند، کالری سوزی آن کمتر می‌شود و بهتر حرکات را انجام می‌دهد.درست مثل وقتی است که شغل جدیدی را انتخاب می‌کنید. در روزهای ابتدایی ممکن است انرژی زیادی را مصرف کنید تا وظایف و کارهای خود را یاد بگیرید، اما با گذشت زمان بازدهی شما بهتر خواهد شد و کارهای خود را بهتر و راحت‌تر و با صرف انرژی کمتری انجام می‌دهید.

اما همه‌ی این‌ها دلیل بر این نمی‌شود که فعالیت و ورزش را مخصوصابرای سوزاندن چربی نادیده بگیرید. یک تحقیق چاقی بر روی ۴۳۹ زن نشان داد که افرادی که رژیم غذایی سالم دارند و ورزش می‌کنند، بیشتر از کسانی که فقط رژیم می‌گیرند، چربی می‌سوزانند.

اگر می‌خواهید مطمئن شوید که ورزش کردن شما در سوزندان چربی تاثیر دارد،به نکته‌های زیر توجه کنید:

 

۱) اگر می‌خواهید مطمئن شوید که بدن شما به تمرینات ورزشی‌تان عادت نکرده است، چهارعامل تکرار، شدت، زمان و نوع را در نظر بگیرید:هر کدام از این ۴عامل را در مورد تمرینات ورزشی‌تان تغییر دهید، بدن‌تان را به چالش می‌کشانید.

به یاد داشته باشید که تا زمانی که بدن شما مجبور شود به تمرینی جدید عادت کند، کالری بیشتری می‌سوزاند. هر ۴تا ۵هفته یک بار یک یا دو عاملی که گفتیم را تغییر دهید تا همچنان با ورزش کردن‌تان چربی بسوزانید.

 

۲) تمرینات اینتروال با شدت بالا یکی دیگر از راه‌های سوختن کالری است:بر اساس تحقیقی که در دانشگاه واشنگتن صورت گرفت، افرادی که ۲۰ دقیقه تمرینات اینتروال با شدت بالا انجام می‌دهند، دو برابر بیشتر از تمرینات طولانی مدت کالری می‌سوزانند. می‌توانید ۲۰ ثانیه ورزش سنگین کنید، ۱۰ ثانیه استراحت کنید و این کار تا ۴ دقیقه تکرار کنید. یک دقیقه استراحت کنید و تا ۴ ساعت آن را تکرار کنید.

 

۳) اولویت بندی کردن خوراک: هر چقدر هم که سخت ورزش کنید ولی خوراک خود را اصلاح نکنید، نمی‌توانید وزن کم کنید؛ مخصوصا وقتی که کالری که از دست می‌دهید با کالری که دریافت می‌کنید، یکسان باشد. غذاهایی که ارزش غذایی کمتری دارند باعث می‌شوند تمرینات ورزشی برای‌تان سخت شود. پس سعی کنید رژیم غذایی خود را اصلاح کنید.

 

۴) هرچه ماهیچه‌ها بیشتر باشد، چربی بیشتری سوزانده می‌شود.با ورزش کردن، بیشتر ماهیچه‌های خود را آب می‌کنید تا چربی بسوزانید. وقتی ماهیچه‌ی بیشتری سوزانده شود جا برای انباشته شدن چربی‌ها هم بیشتر می‌شود. پس بهتر است کمی وزن خود را با زیاد کردن ماهیچه‌‌های‌تان، بیشتر کنید.

 

۵) قبل از ورزش کردن سوخت به بدن خود برسانید. پس قبل از شروع تمرینات خود کربوهیدرات بخورید تا عملکرد تمرینات اینتروال‌تان هم بهتر و بیشتر شود. بهتر است بعد از تمرینات ورزشی هم وعده‌ی غذایی را میل کنید که شامل ۴۰% کربوهیدرات، ۴۰% پروتئین و ۲۰% چربی باشد. این ترکیب غذایی به ماهیچه‌های شما کمک می‌کند تا خود را ترمیم مکنند.

مطالب پیشنهادی

[newsbox style=”nb4″ display=”category” cat=”94″ number_of_posts=”3″]

برچسب ها
♥admin

♥admin

باسلام خدمت شمادوست عزیز امیدوارم اوقات خوشی رابا مطالبی که در اختیار شما گزاشته ایم داشته باشید. منتظر نظر های گرمتون هستیم ویا اگر سوالی داشتین گزینه تماس با ما دربالا را بزنید

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن