پرورش اندام

چگونه عضلات شکم خود را سفت کنیم؟

چگونه عضلات شکم خود را سفت کنیم؟

ورزشکاران و خصوصا کسانی که پرورش اندام می روند همشه به دنبال زیبایی اندام هستند ما در این پست چند حرکت همراه با تصویر برای شما آموزش می دهیم تا در برنامه ورزشی شما جا بگیرید و تنی سالم و هیکل زیبا و جذاب تری داشته باشید.

شما با این حرکت دراز نشست تمام عضله شکم را به تمرین می اندازید یعنی این گونه بگویم که حتی عضله باسن و ران و شکم داغ می شود.

چگونه عضلات شکم خود را سفت کنیم؟

همانگونه که در تصویر می بینید درابتدا باید به حالت پشت دراز بکشید و بعد یک نفس عمیق بکشید سپس دست هایتان را در کنار بدن قرار دهید سپس عضله بدن را منقیض کنید و حال همزمان بالاتنه و پاها را از زمین جدا کنید. و دست ها را به طرف پاها برسانید در این حرکت بدن شما شبیه v میشود، حال برای بازگرداند به حالت قبل باید توجه داشته باشیدکه شکم را سفت نگه دارید و به سمت عقب برگردید و همچنین پاها را کشیده روی زمین قرار دهید.

چگونه عضلات شکم خود را سفت کنیم؟

حرکت دوم نیاز به توپ تعادلی دارد و آسان تر ازحرکت اول می باشد، این حرکت پاها را روی زمین قرار میدهیم و مفصل ران و شکم روی توپ قرار میدهیم. سپس دست ها را پشت سر میبریم و با منقبض کردن عضلات بالا تنه را توپ جدا میکنیم و به آرامی به حالت اول باز میگردیم.فقط نکته قابل ذکر :باید به گردن فشار وارد نکینم.

چگونه عضلات شکم خود را سفت کنیم؟

اگر در این حرکت شما بتوانید تعادل خود را حفظ کنید و با تمرین این حرکت می توان مفید باشد برای سفت کردن عضله و شکم.

شما باید برای تمرین این حرکت روی زمین بشینید و زانو را خم کنید و پاهای خود را بهم بچسپانید و کمر را هم کمی خم کنید (شبیه عکس) به اندازه ای که زاویه پشت شما با زمین ۴۵درجه باشد.

حال شما بدون خم کردن پاها و منقبض کردن عضلات شکم بالاتنه را به طرف راست بچرخانید. یک ثانیه مکث کنید و سپس، به طرف چپ بچرخید.

مطالب پیشنهادی

[newsbox style=”nb5″ display=”category” cat=”92″ number_of_posts=”2″]

برچسب ها
♥admin

♥admin

باسلام خدمت شمادوست عزیز امیدوارم اوقات خوشی رابا مطالبی که در اختیار شما گزاشته ایم داشته باشید. منتظر نظر های گرمتون هستیم ویا اگر سوالی داشتین گزینه تماس با ما دربالا را بزنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید