پرورش اندام

در ورزش پرورش اندام توجه به چه توصیه هایی ضرورت دارد

در ورزش پرورش اندام توجه به چه توصیه هایی ضرورت دارد

در ورزش پرورش اندام توجه به چه توصیه هایی ضرورت دارددر ورزش پرورش اندام هم مثل سایر ورزش های دیگر میبایست مواردی را مورد توجه قرار داد که در رشد و توسعه بسیارمفید هستند در زیر به بیست مورد اشاره میکنیم که امید واریم با رعایت این موارد از آسیب دیدگی خود جلوگیری کنید.

۱- افرادی که عضلات ساق و پشت پای انها از انعطاف کافی برخوردار نیستند معمولا به هنگام انجام حرکت اسکوات کامل پاشنه پایشان بلند میشود و این افراد برای آن که انعطاف پذیری عضلات پشت پا و ساق خود را افزایش دهند باید به تمرینات کشش برای این عضلات بپردازند تا حرکت اسکات کامل را به راحتی انجام دهند.

۲-در هنگام انجام حرکت اسکات کمرتان را صاف نگه دارید و تا حدی پایین بروید که کمرتان خم نشود سعی کنید در پایین ترین نقطه حرکت زانوهایتان به بیرون یا داخل یا مایل نباشد

۳-  اگر به هنگام انجام حرکت اسکات کامل زانوهای شما دچار ناراحتی میشوند و از آنها صداهای مشکوکی میشنوید اسکات نصف انجام دهید.

۴-اگر در ناحیه کمر خود احساس ناراحتی و درد میکنید از انجام حرکات زیر خود داری کنید اسکات, لیفت, سرشانه هالتر ,کمر سلام ژاپنی, ساق پا ایستاده با دستگاه ,زیر بغل هالتر خم, زیر بغل قایقی ,جلوبازوبا هالتر ایستاده.

۵-سعی نکنید در انجام تمامی حرکات به صحیح بودن تکنیک دقت کرده و حرکات را به ارامی و با کنترل کامل انجام دهید چرا که وزنه باید در اختیار شما باشد.

۶-پرس سینه با هالتر را هرگز با دستان بیش از حدباز انجام ندهید سعی کنید فاصله دست ها کمی بیش از عرض شانه ها باشد.۷- از انجام پرس سینه روی گردن خودداری کنید بعضی از بدنسازان هالتر را بر روی گلو به جای سینه پایین می آورند.

۸- هنگام انجام پارال بیش از حد پایین نروید و دستانتان را نیز زیاد باز نکنید.

۹- پرس سینه را با دست خیلی جمع انجام ندهید چرا که این حرکت فشار را بر روی عضلات پشت بازو و داخل سینه متمرکز میکند معنی دست جمع فاصله ۳۰ سانتی متری بین دو دست است و نه کمتر از آن.

۱۰- در هنگام انجام پرس پا حرکت را کاملا تا انتها انجام ندهید یعنی پاها را کاملا بر روی سینه بیاورید به طوری که کمر از تکیه گاه جدا می شود این کار موجب وارد امدن فشار بیش از حد به ستون فقرات شما میشود.

۱۱-حرکات تی بار هالتر خم اسکات لیفت سرشانه با هالتر از پشت نشرخم جلوبازو با هالتر و ساق پا ایستاده با دستگاه را هرگز بدون کمربند انجام ندهید.

۱۲- نسبت به احساس درد در مفاصل و تاندون های خود هرگز بی تفاوت نباشید به هنگام  احساس درد از وارد امدن فشار به ناحیه ناراحت کننده خود داری کنید.

۱۳- حرکات را به طور کامل انجام دادن نتایج بهتری به دنبال خواهد اما به هنگام درد می توان حرکت را به طور کامل انجام نداد به طور مثال اگر زانوی شما در پایین ترین نقطه حرکت احساس درد می کند حرکت را به صورت نیمه انجام دهید.

۱۴- از انجام حرکاتی که برای شما ایجاد ناراحتی و درد میکند پرهیزکنید و حرکات دیگری را جایگزین انها کنید مهم نیست که دیگران با انجام ان حرکات به چه موفقیعتی دست یافته اند!.

۱۵- هرگز با تمام توان اقدام به انجام حرکاتی که تا به حال انجام نداده اید و یا مدت زمانی است که به انها نپرداخته اید نکنید.

۱۶- هرگز از تکنیک ضربه زدن در انجام حرکت جلو بازو استفاده نکنید تا به ناحیه کمر ارنج و سرشانه شما اسیبی وارد نشود.

۱۷- به هنگام انجام حرکت پرس سینه دقت کنید کمر از روی میز بلند نشود برای جلوگیری از بلند شدن کمر در این حرکت پاها را روی بلندی (حدود ۱۰ تا ۲۰ سانتی متر )قرار دهید.

۱۸- حرکات کششی و نرمشی را هرگز فراموش نکنید همچنین تمرینات ساق کول و شکم را جدی بگیرید.

۱۹ از ورزش زدگی خود جلوگیری کنید.

۲۰- حریف تمرینی را فراموش نکنید حریف تمرینی علاوه بر جلوگیری از بروز فشار بیش از حد باعث افزایش انگیزه و توان تمرینی میشود.

همچنین ببینید

[newsbox style=”nb2″ display=”category” cat=”91″ number_of_posts=”3″]

برچسب ها
♥admin

♥admin

باسلام خدمت شمادوست عزیز امیدوارم اوقات خوشی رابا مطالبی که در اختیار شما گزاشته ایم داشته باشید. منتظر نظر های گرمتون هستیم ویا اگر سوالی داشتین گزینه تماس با ما دربالا را بزنید

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن